Historia firmy

Historia firmy w zarysie:

1990 r rozpoczyna działalność hurtownia książek pod nazwą Agencja Handlowo – Promocyjna Nova s.c. w Rzeszowie.

Prowadzi zaopatrzenie księgarń prywatnych w książki, początkowo oferuje produkcję siedmiu wydawców.

Z każdym rokiem liczba wydawców współpracujących zwiększa się, tak że do 1993 prowadzi sprzedaż produkcji 60 wydawców.

1993r firma wprowadziła do swojego asortymentu podręczniki szkolne i po podpisaniu umowy stała się jedną z ośmiu hurtowni patronackich WSiP (Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych) w kraju.

Podjęcie się dystrybucji podręczników WSiP wymusiło konieczność podjęcia współpracy z wszystkimi wydawnictwami podręcznikowymi.

Tak więc od 1994 roku firma była w pełni profesjonalnym hurtem podręczników szkolnych. Poszerzenie asortymentu wymusiło zmianę bazy magazynowej.

Rozpoczęliśmy działalność na ul. Reja 7 (300m2 powierzchni), kolejno funkcjonowaliśmy na ul. Trembeckiego 5 (1200m2) a po adaptacji pomieszczeń powróciliśmy na Reja 7 (2200m2).

Od 2005 roku siedzibą firmy jest ul. Boya-Żeleńskiego 16 (1800m2). Obok pełnego asortymentu podręczników szkolnych w tym czasie prowadziliśmy asortyment ponad 300 wydawców literatury pięknej, naukowej i fachowej.

Odbiorcami hurtowni były księgarnie prywatne z terenu polski południowo wschodniej i księgarnie Domu Książki w Rzeszowie. Czterech akwizytorów dojeżdżało codziennie z ofertą do księgarń z woj. podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego. W tym czasie firma zaopatrywała ponad 100 księgarń prywatnych i 25 księgarń Domu Książki. Do 2005 roku firma prowadziła 3 własne księgarnie w Łańcucie, Rzeszowie i Mielcu.

W 2001 roku AHP Nova s.c. przekształciła się w AHP Nova sp. z o.o.

W 2007 roku nastąpiła fuzja dwóch firm AHP Nova s. z o.o. z Domem Książki w Rzeszowie, w której to firmie od 2001 roku AHP Nova miała pakiet większościowy.

Po połączeniu firma zmieniła nazwę na Księgarnie Nova sp. z o.o. a od 2009  na Księgarnie Nova Duo sp. z o.o. 

Od marca 2016 roku firma po przekształceniu funkcjonuje pod nazwą Księgarnie Nova Sp.z o.o. Sp.k.