O firmie

Założyciel firmy – Irena Kościółek

Współwłaściciele do 2005 r – Irena Kościółek, Aleksander Prokop

Właściciele firmy od 2011 r do chwili obecnej – Piotr i Jacek Kościółek

Siedziba firmy – ul. Boya-Żeleńskiego 16 35-105 Rzeszów


 

Pracownicy :

Księgarnie – 59 osób

Magazyn i administracja – 19 osób

Kapitał firmy 3 014 550 PLN

 

Działalność:

Misja firmy wyraża się w trzech zasadniczych segmentach działalności a mianowicie:

  • profesjonalna obsługa klienta oparta i wykorzystująca nowe techniki w zarządzaniu i obsłudze
  • działania upowszechnieniowe mające na celu rozwój czytelnictwa
  • rozwój kapitału ludzkiego

Firma Księgarnie Nova Duo prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową wydawnictw, w tym pełną ofertę podręczników i kalendarzy.

Sprzedaż detaliczną prowadzi 21 księgarń na terenie woj. podkarpackiego, w tym 6 księgarń w Rzeszowie o łącznej pow. 1950m2, oraz księgarnia internetowa Ibook.net.pl . Obok szerokiego asortymentu wydawnictw książkowych księgarnie oferują asortyment branży piśmienniczej i papierniczej oraz akcesoriów szkolnych. Ofertę wydawniczą każda z księgarń kompletuje samodzielnie w oparciu o znajomość potrzeb klientów swojego terenu. Wszystkie księgarnie prowadzą działy antykwaryczne, a także wszystkie prowadzą skup i sprzedaż podręczników używanych.

Ważnym i oczekiwanym przez naszych klientów jest oferta z segmentu książki przecenionej i o obniżonych okresowo cenach. Sprzedaż hurtowa prowadzona jest z magazynu w Rzeszowie w siedzibie firmy. Sprzedaż hurtową firma prowadzi dla około 40 księgarń prywatnych i sklepów wielobranżowych (także z terenu woj. lubelskiego). Profesjonalizm obsługi wyraża się znajomością asortymentu, nowoczesnym marchedisingiem, dobrą i pełną informacją o książce oraz szybkim reagowaniem na potrzeby klienta.

Działanie upowszechnieniowe wyrażają się spotkaniami z autorami i ilustratorami, poczytajkami bajek dla dzieci, spotkaniami z maskotką formy smokiem Novusiem w szkołach i przedszkolach itp.

Rozwój pracowników realizowany jest przez wewnętrzne szkolenia i warsztaty a także szkolenia współfinansowane przez Unię Europejską (np. roczny projekt „Czas na zmiany w firmie Nova”).