O firmie

Założyciel firmy – Irena Kościółek

Współwłaściciele do 2005 r – Irena Kościółek, Aleksander Prokop

Właściciele firmy od 2011 r do chwili obecnej – Piotr i Jacek Kościółek

Siedziba firmy – ul. Boya-Żeleńskiego 16, 35-105 Rzeszów


 

Działalność:

Misja firmy wyraża się w trzech zasadniczych segmentach działalności a mianowicie:

  • profesjonalna obsługa klienta oparta i wykorzystująca nowe techniki w zarządzaniu i obsłudze
  • działania upowszechnieniowe mające na celu rozwój czytelnictwa
  • rozwój kapitału ludzkiego

Firma Księgarnie Nova prowadzi sprzedaż detaliczną wydawnictw, w tym pełną ofertę podręczników i kalendarzy.

Sprzedaż detaliczną prowadzi 21 księgarń na terenie woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego . Obok szerokiego asortymentu wydawnictw książkowych księgarnie oferują asortyment branży piśmienniczej i papierniczej, akcesoriów szkolnych oraz puzzli, gier, zabawek i upominków.  Ofertę wydawniczą każda z księgarń kompletuje samodzielnie w oparciu o znajomość potrzeb klientów swojego terenu. Wszystkie księgarnie prowadzą skup i sprzedaż podręczników używanych.

Ważnym i oczekiwanym przez naszych klientów jest oferta z segmentu książki przecenionej  i o obniżonych okresowo cenach w ramach cyklicznie  przeprowadzanych akcji promocyjnych. Profesjonalizm obsługi wyraża się znajomością asortymentu, nowoczesnym marchedisingiem, dobrą i pełną informacją o książce oraz szybkim reagowaniem na potrzeby klienta.

Działanie upowszechnieniowe wyrażają się spotkaniami z autorami i ilustratorami, poczytajkami bajek dla dzieci, spotkaniami z maskotką formy smokiem Novusiem w szkołach i przedszkolach itp.

Rozwój pracowników realizowany jest przez wewnętrzne szkolenia i warsztaty a także szkolenia współfinansowane przez Unię Europejską (np. roczny projekt „Czas na zmiany w firmie Nova”).