O firmie

Założyciel firmy – Irena Kościółek

Współwłaściciele do 2005 r – Irena Kościółek, Aleksander Prokop

Właściciele firmy od 2011 r do chwili obecnej – Piotr i Jacek Kościółek

Siedziba firmy – ul. Boya-Żeleńskiego 16, 35-105 Rzeszów

 

Działalność:

Misja firmy wyraża się w trzech zasadniczych segmentach działalności:

  • profesjonalna obsługa klienta oparta i wykorzystująca nowe techniki w zarządzaniu i obsłudze,
  • działania upowszechnieniowe mające na celu rozwój czytelnictwa,
  • rozwój kapitału ludzkiego.

Sprzedaż detaliczną prowadzi 20 księgarń na terenie woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. Obok szerokiego asortymentu wydawnictw książkowych księgarnie oferują asortyment branży piśmienniczej i papierniczej, akcesoriów szkolnych oraz puzzli, gier, zabawek i upominków. Ofertę wydawniczą każda z księgarń kompletuje samodzielnie w oparciu o znajomość potrzeb klientów swojego terenu. Księgarnie prowadzą skup i sprzedaż podręczników używanych.

Ważnym i oczekiwanym przez naszych klientów jest oferta z segmentu książki przecenionej  i o obniżonych okresowo cenach w ramach cyklicznie  przeprowadzanych akcji promocyjnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości rynku księgarskiego nasz zespół gwarantuje profesjonalną obsługę klienta. Oferujemy dobrą i pełną informacją o książce oraz szybką reakcję na potrzeby klienta.

Księgarnie Nova działa na rzecz promocji czytelnictwa. Organizujemy spotkania z autorami i ilustratorami, poczytajki bajek dla dzieci, olimpiady plenerowe dla młodych czytelników, a także spotkania z maskotką firmy – smokiem Novusiem w szkołach i przedszkolach itp.

Rozwój pracowników realizowany jest przez wewnętrzne szkolenia i warsztaty a także szkolenia współfinansowane przez Unię Europejską (np. roczny projekt „Czas na zmiany w firmie Nova”).

W 2019 roku Księgarnie Nova realizuje cykl szkoleń dla branży księgarskiej z zakresu promocji i marketingu. Projekt Biblioróżnorodna i nowoczesna został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

 

Historia firmy

1990 rok – firma rozpoczyna działalność hurtowni książek pod nazwą Agencja Handlowo-Promocyjna Nova s.c. w Rzeszowie; podejmuje także działalność związaną z zaopatrywaniem księgarń prywatnych w książki, początkowo oferuje produkcję siedmiu wydawców. Z każdym rokiem zwiększa się liczba wydawców.

1993 rok – firma wprowadza do swojego asortymentu podręczniki szkolne. Po podpisaniu umowy staje się jedną z ośmiu hurtowni patronackich WSiP (Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych) w kraju. W 1993 roku firma prowadzi sprzedaż książek 60 wydawców.

1994 rok – firma staje się profesjonalną hurtownią podręczników szkolnych. Poszerzenie asortymentu wymusiło zmianę bazy magazynowej. Od tego momentu rozpoczyna działalność na ul. Reja 7 (300m2 powierzchni), a następnie na ul. Trembeckiego 5 w Rzeszowie (1200m2). Po adaptacji pomieszczeń firma powraca do działalności pod adresem Reja 7 (2200m2).

Od 2005 roku siedzibą firmy jest ul. Boya-Żeleńskiego 16 (1800m2). Obok pełnego asortymentu podręczników szkolnych oferuje już 300 wydawców literatury pięknej, naukowej i fachowej.

Odbiorcami hurtowni były księgarnie prywatne z terenu polski południowo wschodniej i księgarnie Domu Książki w Rzeszowie. Czterech akwizytorów dojeżdżało codziennie z ofertą do księgarń z woj. podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego. W tym czasie firma zaopatruje ponad 100 księgarń prywatnych i 25 księgarń Domu Książki. Do 2005 roku firma prowadzi 3 własne księgarnie w Łańcucie, Rzeszowie i Mielcu.

W 2001 roku AHP Nova s.c. przekształca się w AHP Nova sp. z o.o.

W 2007 roku następuje fuzja dwóch firm AHP Nova s. z o.o. z Domem Książki w Rzeszowie, w której to firmie od 2001 roku AHP Nova miała pakiet większościowy.

Po połączeniu firma zmienia nazwę na Księgarnie Nova sp. z o.o., a od 2009 roku na Księgarnie Nova Duo sp. z o.o.

Od marca 2016 roku firma po przekształceniu funkcjonuje pod nazwą Księgarnie Nova Sp.z o.o. Sp.k.