Blog

“Literatura na Podwieczorek”

“Literatura na Podwieczorek”

Mamy wielką przyjemność zaprosić Was na spotkania autorskie w ramach projektu LITERATURA NA PODWIECZOREK, który jest kontynuacją cyklu “Podkarpacie czyta”, odbywającego się przez ostatnie cztery lata.

Tym razem będzie także okazja by spotkać się ze wspaniałymi autorami.

Na spotkania zapraszamy do Księgarnie Nova przy ulicy Hetmańskiej 23 w Rzeszowie o godzinie 17.00 w dniach:

📚15 PAŹDZIERNIKA z Magda Skubisz,

autorką bestsellerowej serii o rodzie Tyszkowskich w skład której wchodzą: “Aptekarka”, “Czarci ogród”, “Jemioła, klątwa i cholera”.

📚16 PAŹDZIERNIKA ze współautorami “Mody na język polski”, w temacie : Literatura i język, co nam daje czytanie:

Adamem Bieniasem, absolwentem Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego, redaktorem TVP3 Rzeszów od 2014 roku, a od 2019 roku prowadzącym „Modę na język polski”, gdzie opowiada o współczesnych trendach polszczyzny.

Joanną Rusin, pracownikiem naukowym Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Autorką licznych artykułów w czasopismach literackich i naukowych oraz książek.

Kazimierzem Ożogiem, profesorem nauk humanistycznych, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadzącym wykłady w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego, współprowadzącym od 2019 roku, program „Moda na język polski”.

📚17 PAŹDZIERNIKA z Rafał Merski,

autorem szeregu publikacji, w tym 8 książek, których tematyką jest kultura Słowian, między innymi ” Słowianie. Wiara i kult”, “Obrzędy rodzinne Słowian”, “Kuchnia domowa Słowian”.

Autor zajmuje się od ponad dwudziestu lat badaniem świata wierzeń, obrzędowości i innych elementów kultury tworzących ogromny i wciąż nie wyczerpany temat dziedzictwa kulturowego Słowian.

📚18 PAŹDZIERNIKA z Natalia de Barbaro,

psycholożką, autorką książek “Czuła Przewodniczka”, która prawie od razu stała się bestsellerem i “Przędza” oraz zbioru wierszy “Krwawnik, mniszek, ułudka”, prowadzącą autorskie warsztaty Własny Pokój, Dzikie Dziewczynki oraz Czułe Struny.

Sponsorzy medialni projektu : Polskie Radio RzeszówPortal informacyjny nowiny24.pl

WSTĘP WOLNY. Serdecznie zapraszamy.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.