Blog

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Udostępniamy bezpłatny Poradnik Księgarski!

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Udostępniamy bezpłatny Poradnik Księgarski!

W specjalnej podstronie e-Poradnik Księgarski udostępniamy bezpłatne materiały, które powstały w ramach projektu “Biblioróżnorodna i nowoczesna” realizowanego przez Księgarnie Nova w 2019 roku na terenie Podkarpacia.

e-Poradnik Księgarski powstał we współpracy z Good Books podczas cyklu spotkań Biblioróżnorodna i nowoczesna. Profesjonalne szkolenia z budowania wizerunku księgarni stacjonarnej organizowanego przez Księgarnie Nova w 2019 roku. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Poradnik jest skierowany do uczestników trzech szkoleń organizowanych w ramach projektu w 2019 roku, a także do właścicieli i pracowników księgarń stacjonarnych z całej Polski. Przejdź do e-Poradnika Księgarskiego >>>

Celem projektu Biblioróżnorodna i nowoczesna było podniesienie kwalifikacji zawodowych polskiej branży księgarskiej z obszaru Polski Wschodniej (podkarpackie, świętokrzyskie). W 2019 roku Księgarnie Nova we współpracy z firmą Good Books zorganizowała 3-dniowe kompleksowe szkolenia z budowania wizerunku księgarni stacjonarnej.

W trakcie kursów księgarze zostali przeszkoleni przez ekspertów; zdobyli nowe umiejętności z zakresu prowadzenia działań wizerunkowych (m.in. promocja księgarni w internecie), wdrażania innowacyjnych technik sprzedaży, budowania kontaktu z klientem, a także doboru oferty księgarni do potrzeb różnych grup czytelników (książka dziecięca, naukowa, specjalistyczna, brajlowska).

Fot. Unsplash.com