Blog

Podkarpacie czyta dzieciom! Zapraszamy młodych czytelników na spotkania z legendami naszego regionu

Podkarpacie czyta dzieciom! Zapraszamy młodych czytelników na spotkania z legendami naszego regionu

Pasjonujące legendy, magiczne baśnie i konkursy dla najmłodszych czytelników. Zapraszamy na cykl spotkań online dla dzieci i rodziców pod hasłem Podkarpacie czyta dzieciom!

Podkarpacie czyta dzieciom – program wydarzeń online dla dzieci i rodziców (PREMIERY ONLINE):

  • 14 października 2021, godz. 18:00 – Podkarpacie czyta dzieciom: Jak to ze smokami było (część I)

Pierwsza premiera online pt. Jak to ze smokami było już 14 października. Opowieści o naszym regionie i jego legendach przybliżą młodym słuchaczom Beata Krawiec i Tomasz Kuliberda. Zasiądźcie z dziećmi przed ekranami. Będzie bardzo ciekawie!

  • 9 listopada 2021, godz. 18:00 – Podkarpacie czyta dzieciom: O kotach i nie tylko (część II)

Wyjątkowa kotka odwiedza Podkarpacie! Gościem drugiego spotkania z cyklu Podkarpacie czyta dzieciom będzie ulubiona bohaterka młodych czytelników – Kicia Kocia. Wydarzeniu będzie towarzyszyć specjalny konkurs z nagrodami książkowymi. Zachęcamy do śledzenia naszej strony na Facebooku!

  • 2 grudnia 2021, godz. 18:00 – Podkarpacie czyta dzieciom: Podkarpacki skarb (część III)

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami niezwykły skarb trafił do pierwszego właściciela Rzeszowa. Co tajemniczego się w nim kryło? Jak zmienił losy mieszkańców Podkarpacia? Zasiądźcie z dziećmi przed ekranami i posłuchajcie. Będzie bardzo ciekawie!

Przeczytaj Regulamin konkursu towarzyszącego odcinkowi.

  • 13 grudnia 2021, godz. 18:00 – Podkarpacie czyta dzieciom: Kłopoty Świętego Mikołaja (część IV)

Ho, ho! Co za historia! Na dwa tygodnie przed świętami, gdy Mikołaj przejeżdżał przez Rzeszów, zagubił paczkę z listą prezentów, o które poprosiły go w tym roku dzieci. Co się z nimi stało? Gdzie się podziały? Czy Mikołaj zdąży dostarczyć prezenty przed świętami?

Autorzy programu Podkarpacie czyta dzieciom:

Beata Krawiec – animator kultury, specjalista ds. promocji i reklamy, project menager, coach, dziennikarka, a przede wszystkim osoba żywiołowa, pozytywnie patrząca na świat.

Tomasz Kuliberda – aktor-lalkarz od dwudziestu lat związany z Teatrem Maska w Rzeszowie, instruktor tańca współczesnego, współzałożyciel Teatru O.de.la, pasjonat gór, ultramaratonów górskich i aktywnego trybu życia na łonie natury.

Organizatorem projektu jest Księgarnie Nova. Cykl wydarzeń został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy medialni projektu: Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl.