Blog

Podkarpacie czyta! Księgarnie Nova zaprasza na cykl spotkań z literaturą

Podkarpacie czyta! Księgarnie Nova zaprasza na cykl spotkań z literaturą

Księgarnie Nova zaprasza na cykl internetowych spotkań literackich pod hasłem „Podkarpacie czyta” – rozmowy o książkach pisarzy i pisarek związanych z Rzeszowem i Podkarpaciem.

24 września o godz. 18.00 nasz projekt zainauguruje spotkanie z Magdaleną Louis – urodzoną w Rzeszowie pisarką, dziennikarką i felietonistką, autorką głośnych książek („Pola”, „Kilka przypadków szczęśliwych”, „Sonia”) nagradzanych m.in. przez Związek Literatów Polskich i festiwale literackie.

Magda Louis zadebiutowała jako pisarka w 2004 roku w Ogólnopolskim Konkursie pod hasłem “Pisz do Pilcha”. Jej opowiadanie pt. „Studnia” Jerzy Pilch wybrał z pośród 3000 nadesłanych na konkurs. Książki rzeszowskiej autorki zostały bardzo dobrze przyjęte przez krytykę. W ostatnich latach ukazały się jej trzy opowieści dokumentalne inspirowane prawdziwymi wydarzeniami: „Zaginione”, „Chcę wierzyć w waszą niewinność”, „Sonia” (Wydawnictwo Świat Książki).

Rozmowę z autorką poprowadzi Marzena Kłeczek-Krawiec (Propaganda Studio), wydawca i prowadząca program kulturalny Stacja Rzeszów Główny emitowany na antenie TVP Rzeszów.

Wydarzenie transmitowane na żywo na stronie Księgarnie Nova na Facebooku.

Dołącz do wydarzenia, aby nie przegapić transmisji!

Spotkanie z Magdaleną Louis, 24 września, godz. 18.00
Księgarnie Nova, ul. Kościuszki 4, Rzeszów
Liczba miejsc ograniczona ze względu na reżim sanitarny (maks. 10 osób). Uczestnicy wydarzenia są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust.

Organizatorem projektu jest Księgarnie Nova. Cykl wydarzeń został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.