Blog

Podkarpacie czyta! Obejrzyj retransmisję spotkania z Magdaleną Louis

Podkarpacie czyta! Obejrzyj retransmisję spotkania z Magdaleną Louis

24 września 2020 r. Księgarnie Nova zainaugurowała cykl internetowych spotkań literackich pod hasłem „Podkarpacie czyta” – rozmowy o książkach pisarzy i pisarek związanych z Rzeszowem i Podkarpaciem. Pierwszym gościem wydarzenia była Magdalena Louis – urodzona w Rzeszowie pisarka, dziennikarka i felietonistka, autorka głośnych książek, m.in. „Poli”, „Kilku przypadków szczęśliwych” czy „Sonii”. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji ze spotkania.

Magda Louis zadebiutowała jako pisarka w 2004 roku w Ogólnopolskim Konkursie pod hasłem “Pisz do Pilcha”. Jej opowiadanie pt. „Studnia” Jerzy Pilch wybrał z pośród 3000 nadesłanych na konkurs. Książki rzeszowskiej autorki zostały bardzo dobrze przyjęte przez krytykę. W ostatnich latach ukazały się jej trzy opowieści dokumentalne inspirowane prawdziwymi wydarzeniami: „Zaginione”, „Chcę wierzyć w waszą niewinność”, „Sonia” (Wydawnictwo Świat Książki).

Rozmowę z autorką poprowadziła Marzena Kłeczek-Krawiec (Propaganda Studio), wydawca i prowadząca program kulturalny Stacja Rzeszów Główny emitowany na antenie TVP Rzeszów.

Retransmisja ze spotkania (Księgarnie Nova w Rzeszowie, 24 września 2020):

Spotkanie autorskie z Magdaleną Louis

Podkarpackie czyta. Na żywo z Księgarni Nova, Rzeszów, 204 września 2020

Opublikowany przez Księgarnie Nova Czwartek, 24 września 2020

Organizatorem projektu Podkarpacie czyta! jest Księgarnie Nova. Cykl wydarzeń został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.